arshia
20 بهمن 1401 - 20:04

تأکید وزیر کشور بر افزایش بهره‌وری در صنعت کشتی‌سازی/ 3 میلیارد سرمایه گذاری ملی در ایزوایکو انجام شده

وزیر کشور گفت: مجموعه ایزوایکو در کشور بی نظیر است و این مجتمع با 3 میلیارد دلار سرمایه گذاری صورت گرفته، باید بهره وری هرچه بیشتری داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، احمد وحیدی وزیر کشور در پایان بازدید از مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران در غرب شهر بندرعباس اظهار کرد: مجتمع کشتی سازی فراساحل هرمزگان با دارا بودن دو حوضچه خشک بزرگ، مجتمعی بی نظیر در کشور است.

وی افزود: این مجتمع می‌تواند کشتی‌های بزرگ با ظرفیت 2 میلیون بشکه یا 300 تا 500 هزار تن را برای ساخت و تعمیرات پذیرش کند.

وزیر کشور گفت: این مجتمع در حال حاضر به خوبی فعال است و بر روی چند کشتی با ظرفیت‌های بزرگ اعم از نفتکش و کشتی کانتینربر مشغول کار هستند و باید تلاش کرد از این ظرفیت بزرگ به خوبی استفاده کرد.

وحیدی تصریح کرد‌: این مجتمع آمادگی دارد بخشی از سفارشات خارجی را نیز پذیرا باشد و علاوه بر تعمیر، ساخت کشتی را نیز انجام دهد، این کشتی سازی برای هرمزگان هم ظرفیت بزرگی است و می‌تواند اشتغال آفرینی خوبی به وجود بیاورد.

وی ادامه داد: در این مجمتع سرمایه گذاری حدود 3 میلیارد دلاری صورت پذیرفته و امیدواریم علاوه بر توسعه اشتغال، حمل و نقل دریایی را نیز متحول کند، این مجتمع باید بیش از این تقویت و از ظرفیت‌های آن استفاده شود.

وحیدی گفت: این مجتمع آمادگی جذب سرمایه گذاری خارجی را دارد و شرکت هایی که مایل به همکاری مشترک هستند می‌توانند در حوزه تعمیر و ساخت کشتی در این مجتمع فعالیت کنند.

پایان پیام/ 3728

منبع: فارس
شناسه خبر: 1030421