arshia
14 مرداد 1401 - 14:16

امام جمعه کرمان: جبران هرچه سریعتر خسارات سیل در این استان ضروری است

کرمان - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه در موضوع سیل روزهای اخیر، ۲ موضوع مهم بوده است گفت: جبران هرچه سریع‌تر خسارات سیل و پیشگیری از اتفاقات اینچنینی در آینده ضروری است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی در خطبه‌های نماز جمعه کرمان افزود: از زحمات مسئولان استانی و کشوری در کمک‌رسانی به سیل زدگان روزهای اخیر و حرکت در راستای کمک بموقع به مردم تشکر می‌کنم. وی همچنین ضمن تسلیت روزهای حساس تاریخ اسلام "تاسوعا و عاشورای حسینی" تصریح کرد: حضرت ابوالفضل (ع) اوج فداکاری برای دفاع از حریم امام زمان خود، فداکاری در رساندن آب به تشنگان کربلا بویژه اطفال، دفاع از حریم اهل بیت عصمت و طهارت و در یک کلام قوت قلب اردوگاه امام حسین (ع) در نینوا بودند.

حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانیحجت الاسلام علیدادی سلیمانی با اشاره به اینکه در کربلا لشکر "عبیدالله بن زیاد" توانست به ذهن مردم زمان مسلط شود و آنان را در اختیار خود گیرد ادامه داد: در حوادث کربلا خواص محدود نیز  کمک کردند تا افکار عمومی در مقابل امام حسین(ع)قرار گیرد.

وی بیان کرد: در کربلا ۲ عبرت تاریخی اتفاق افتاد که برای همیشه سیاهی در تاریخ اسلام گذاشت یکی از آن ها تردید در امامت و امام‌شناسی و دومی نبود توانایی در توده‌های مردم و خواص در مقابل هجمه‌های دروغ بود.

امام جمعه کرمان در خطبه‌های اول نیز ضمن دعوت همگان به رعایت تقوای الهی با بیان اینکه باید در کار خیر ورود و از  مواجه با کار و اقدامات شر پرهیز کرد گفت: خط مستقیم رعایت تقوای الهی و رضایت پروردگار در پرهیز از شر و ورود به خیرات است.  حجت الاسلام علیدادی سلیمانی تصریح کرد: قدرت سیاسی در پوشش دولت و حکومت یک ابزار است و بستگی دارد در اختیار تفکری که غرق در شهوات و ظلم یا در اختیار تفکرات مردمی و عبادی که همت آنان اجرای قوانین الهی و دفاع از مظلوم است، قرار گیرد. وی با اشاره به اینکه در جریان واقعه عاشورا و کربلا با این ۲ تفکر در دولت و حکومت مواجه بودیم و این ۲ در مقابل هم صف‌آرایی کرده بودند تصریح کرد: در جریان کربلا با سه خط فکری مواجه بودیم.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 536411