arshia
09 مرداد 1401 - 18:47

بررسی ابعاد دستگیری تیم تروریستی وابسته به صهیونیست‌ها در کمیسیون امنیت ملی مجلس

در جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی مجلس، گزارشی از دستگیری یک تیم تروریستی وابسته به رژیم صهیونیستی که با هدف ضربه به یک مرکز صنایع حساس دفاعی کشور وارد ایران شده بودند، ارائه شد.

ابوالفضل عمویی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس در تشریح نشست امروز یکشنبه این کمیسیون، اظهار داشت: جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی چند دستور داشت ابتدا لایحه معاهده انتقال محکومان بین جمهوری اسلامی ایران و پادشاهی بلژیک بود که برای بررسی به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به عنوان کمیسیون فرعی ارجاع شده بود، مورد بررسی قرار گرفت و در کمیسیون تصویب شد.

وی افزود: این لایحه در تیرماه در هیات وزیران تصویب شده و جهت تصویب به مجلس ارسال شده است و کمیسیون قضایی به عنوان کمیسیون اصلی و کمیسیون امنیت به عنوان کمیسیون فرعی آن را پیش از رسیدگی در صحن علنی بررسی می کنند که نتیجه بررسی در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مثبت بود. بر اساس این معاهده جمهوری اسلامی ایران و پادشاهی بلژیک در رابطه با انتقال محکومان با یکدیگر همکاری می کنند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: همچنین در جلسه امروز جناب آقای عنایتی، مدیرکل خلیج فارس وزارت امور خارجه در گزارشی به تشریح تحولات سیاسی در کشورهای حوزه فعالیت اش، از جمله ابعاد سفر بایدن به منطقه و همچنین تحولات عراق پرداخت و اعضای کمیسیون هم به درباره تحولات منطقه اظهارنظر کردند. براساس ارزیابی ها سفر بایدن به منطقه، موفقیتی برای ایالات متحده به همراه نداشته است.

عمویی تصریح کرد: آقای حیدری رئیس کمیته مرز کمیسیون هم گزارشی از بازدید هیات کمیته مرز به استان سیستان و بلوچستان و مرزهای جنوب شرق کشور ارائه کرد. در کمیسیون مقرر شد که موضوع تقویت حفاظت از مرزهای جنوب شرق کشور در مناطقی که خلا وجود دارد پیگیری شود.

وی بیان داشت: در ادامه جلسه امروز، نمایندگان وزارت اطلاعات، گزارش دقیقی از دستگیری یک تیم تروریستی وابسته به رژیم صهیونیستی که با هدف ضربه به یک مرکز صنایع حساس دفاعی کشور وارد ایران شده بودند، ارائه کردند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اشراف نیروهای اطلاعاتی کشورمان بر سرویس های دشمن در داخل و خارج از ایران در این پرونده، مورد تقدیر اعضای کمیسیون امنیت ملی قرار گرفت.

انتهای پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 507831