arshia
01 دی 1401 - 14:52

انتقاد انجمن صنفی روزنامه نگاران هرمزگان: بی توجهی به رسانه ها یأس را بازتولید می کند

انجمن صنفی روزنامه نگاران استان هرمزگان ضمن ابراز تأسف از اتخاذ رویه غلط در حذف رسانه ها از برنامه های مهم در استان ، مصرانه از نماینده عالی دولت در استان و متولیان حوزه رسانه خواستار اقدام عاجل در تغییر رویکردها نسبت به نوع تعامل با رسانه ها شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، انجمن صنفی  روزنامه نگاران استان در بیانیه ای خواستار بازنگری مسئولان در تعاملات با رسانه ها خاصه رسانه های مستقل و غیر دولتی شد.

در بخشی از این بیانیه آمده در حالیکه بر اساس قوانین موضوعه از جمله قانون اساسی و قانون مطبوعات، آزادی مطبوعات و رسانه ها  محترم شمرده شده است اما متاسفانه در استان هرمزگان به ویژه از زمان استقرار دولت سیزدهم، نقش و اثر گذاری این حوزه  چندان مورد توجه قرار نگرفته است غافل از اینکه بی توجهی به رسانه ها یأس را  در جامعه بازتولید می کند.

انجمن صنفی روزنامه نگاران هرمزگان تأکید کرده که نوع مواجهه با خبرنگاران و فعالان حوزه رسانه در استان هرمزگان در این بازه زمانی همواره با تنش هایی همراه بوده که نتیجه اش ایجاد اختلال در تعامل دولت با رسانه هاست.هرچند فعالان صبورانه شرایط را تحمل کرده اند اما ادامه این وضعیت به سود هیچ کس نیست و خسران آن متوجه جامعه خواهد شد. برخی متولیان بی آنکه به علل و عوامل بپردازند، نسبت به عقب ماندن رسانه های دارای مجوز از قافله رسانه های خارجی ابراز گلایه می کنند.

در این بیانیه پرسش شده که آیا صدای دلسوزان این حوزه در خصوص لزوم تقویت رسانه ها، ایجاد فضای نقد بر مبنای قوانین و مقررات، ضرورت برداشتن تبعیض در انتشار اخبار و حمایت از نخبگانی که سالها در این عرصه بی توقع چشمداشت به رسالت خود عمل کرده و می کنند، شنیده شد؟ براستی چه کسانی خواهان ضعیف نگه داشته شدن رسانه ها و حذف آنها به بهانه های مختلف از عرصه فعالیت بوده اند؟ نتیجه بی اعتنایی ، تبعیض و  حذف  چیزی جز آنچه امروز شاهد آن هستیم، نیست.

انجمن صنفی  روزنامه نگاران استان هرمزگان ضمن ابراز تأسف از اتخاذ چنین رویه ای، مصرانه از نماینده عالی دولت در استان و متولیان حوزه رسانه خواستار اقدام عاجل در تغییر رویکردها نسبت به نوع تعامل با رسانه ها می باشد و همچنین بر حفظ کرامت خبرنگاران ، عدم تقسیم بندی فعالان این حوزه به خودی و غیر خودی، رعایت عدالت در توزیع اطلاعات و حمایت از رسانه ها تأکید دارد.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 926562